Mobil Oyun indir
Çizgi Film izleyicilerine alternatif kanallar
Çizgi Film izleyicilerine alternatif kanallar

Reklam Seçenekleri


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading ... Loading ...
Çizgi Film izleyicilerine alternatif kanallar

Reklam Seçenekleri
Yapım Yılı:
2012
Bu Oyuna Uyumlu Modeller:
Mobil Oyunu Yayınlayan:
Oyunun Tanımı :

Çizgi film; çocukların gelişimine, hayal gücüne, büyük ölçüde yön verebilen, belli bir yaşa kadar, neredeyse çocukların seyrettikleri, tek televizyon yapımlarıdır. Bu durumun yansıması olarak da; Tom & Jerry, Buggs Bunny gibi çizgi kahramanların, yatak örtüsü, nevresim, duvar saati gibi çeşitli ev eşyaları ve oyuncakları, bugün hala bir çok çocuğun odasını süslemektedir.

1990’lı yıllara kadar, Türkiye’de televizyon yayıncılığının, TRT’nin tek elinde olması nedeniyle, o zamanın çocukları, çizgi film konusunda bir hayli az seçeneğe sahipti diyebiliriz. He-man, Red-kit, Şirinler gibi az sayıda ama kaliteli, çizgi film izle seçenekleri vardı. Bazı evlerdeki video kaset oynatıcıları sayesinde, çizgi film kiralayıp izlemek de mümkün olabiliyordu.
1990 yılında Star1 kanalının, yayına başlaması ile birlikte, Türkiye’de televizyonculuk açısından bir devir değişmiş, bunun yansımalarıyla birlikte, özelllikle haftasonu sabah erken saatlerde Ninja Kaplumbağlar, Richie Rich, Scobby-Dobbie, Tazmanya Canavarı gibi bir çok çizgi film yayınlanmaya başlamıştı.

Bu süreci, daha sonra şifreli yayın yapan kanallar, dijital platformlar, internet takip etmiş ve günümüzde bir çok çizgi film kanalları yayın yapmaya başlamışlardır. Bunların arasında Türk çizgi film kanalları’nın (TRT Çocuk, Smart Çocuk, Yumurcak Tv, Planet Çocuk gibi) dışında, Cartoon Netwoork, Nickledeon gibi yabancı çizgi film kanalları da vardır.
Bunun dışında, internetin ve web-sitesi içeriklerinin de iyice gelişmesi ile beraber günümüz çocukları; neredeyse sonsuz bir seçenek ile istedikleri an, istedikleri çizgi filmi, arama motoruna “çizgi film izle” yazarak izleyebilmektedirler.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Çizgi Film izleyicilerine alternatif kanallar, 10.0 out of 10 based on 1 rating
{lang: 'tr'}
Mobil Oyunu Yayınlayan: admin (375 Posts)

Mobil Oyunlar ve uygulamalar hakkında, en eskiden en yeniye kadar gelişmekte olan piyasanın tüm detaylarını ayrıntılı bir şekilde sunmaya çalışıyoruz.


Facebook'ta Paylaş

Son Yorumlar